fot. prk24.pl
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską odniósł się m.in. do pierwszego posiedzenia Sejmu i Senatu. Zastanowił się, kto zasiądzie w prezydium obydwu izb, a także kto zostanie szefem Ministerstwa Sportu. Mówił również o tym, dlaczego powstało ministerstwo odpowiedzialne za spółki skarbu państwa. Wspominał też zmarłego posła z Białogardu Stefana Strzałkowskiego.

- Za każdym razem trzeba dostosować się do tego, w jakim czasie żyjemy i funkcjonujemy. Ważne jest to, aby nowy rząd był dostosowany do potrzeb Polaków oraz do tego, by odpowiadać na potrzeby XXI wieku. Zmienił się świat, zmieniła się Polska i udało się wiele spraw zrealizować. Teraz powołaliśmy ministerstwo, które ma stać na straży klimatu w kraju i współpracować z agendą unijną - powiedział Paweł Szefernaker.

Gość „Studia Bałtyk” mówił również o powołaniu ministerstwa odpowiedzialnego za skarb państwa. Na jego czele stanie Jacek Sasin: - Uważamy, że dziś - kiedy może być spowolnienie gospodarcze - ważną rolę będą odgrywały spółki państwowe. Powinny być one w jednym resorcie, a nie podzielone branżowo. Wyzwaniem tej kadencji jest to, by te spółki miały jeszcze większy wpływ na rozwój polskiej gospodarki.

Paweł Szefernaker odniósł się do priorytetów nowego Sejmu: - Zapowiedzieliśmy pięć programów, które zrealizujemy w ciągu najbliższych 100 dni. Z punktu widzenia mojego resortu, jest to kontynuacja programu modernizacji służb mundurowych. W ostatnich 4 latach przeznaczyliśmy na ten cel 9 miliardów złotych. Za te pieniądze chociażby została wybudowana nowa komenda w Białogardzie.

Wiceminister spraw wewnętrznych wspominał także zmarłego kilka dni temu posła Stefana Strzałkowskiego z Białogardu: - To był wieloletni samorządowiec - m.in. pierwszy starosta białogardzki i burmistrz miasta - który ponad podziałami jednoczył wiele osób. Potrafił zadbać o region. Wielokrotnie traktował mnie jako młodszego przyjaciela. W sobotę odbędzie się jego pogrzeb. Proszę, aby w tym dniu otoczyć Stefana Strzałkowskiego modlitwą.

Więcej dowiedzieć się można z poniższej rozmowy.

red./rż

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł PiS-u