fot. Anna Popławska
Miejskie podstawówki - nr 18 i 21 otrzymają dodatkowe kamery w ramach akcji #BezpiecznaSzkoła.

Karina Gajda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 podkreśliła, że dzięki monitoringowi łatwiej dbać o bezpieczeństwo uczniów: - Kamery są na zewnątrz i w wewnątrz. Przydają się w sytuacjach wyjaśniania różnych konfliktów, ale też wpływają na ograniczanie niepożądanych zachowań, takich jak bójki, czy wejścia na teren osób obcych. Możemy obserwować wydarzenia na bieżąco oraz wrócić do materiału zapisanego.

Komisarz Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie dodała, że monitoring w szkołach ułatwia pracę także policji: - Możemy pobrać interesujący nas zapis i jna jego podstawie esteśmy w stanie ustalić, co w danym miejscu i w danym czasie zaszło. Jeżeli jest taka potrzeba, zapis wideo może był załączany jako materiał dowodowy w prowadzonych postępowaniach. Zalecamy, aby wszystkie szkoły miały jak najbardziej sprawny i nowoczesny system monitoringu.

W akcji #BezpiecznaSzkoła o montaż dodatkowych kamer starało się dziewięć koszalińskich szkół. Zwycięzców wybrali mieszkańcy w głosowaniu.

Akcję, w ramach której w szkołach pojawią się dodatkowe kamery, zorganizowała jedna z firm specjalizujących się w tego rodzaju zabezpieczeniach. W jej ramach odbyła się także kampania informacyjna dotycząca zagrożeń, na jakie narażeni są uczniowie i sposobów zapobiegania im.

ap/ar

Posłuchaj

Karina Gajda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18
komisarz Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie