fot. laczynaspilka.pl
Reprezentacja Polski w piłce nożnej zgodnie z wcześniejszym programem wyleci w piątek do Izraela. W sobotę Polacy rozegrają w Jerozolimie spotkanie eliminacji mistrzostw Europy 2020.

"Nasi rozmówcy i partnerzy organizujący rozgrywki zapewnili nas o gwarancjach bezpieczeństwa podróży i pobytu reprezentacji Polski oraz grupy około dwóch tysięcy polskich kibiców, wybierających się do Izraela" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie PZPN. Związek po konsultacjach z MSZ, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA, podjął decyzję, że reprezentacja rozegra planowany w Jerozolimie mecz.

Gospodarze spotkania zaapelowali do polskich kibiców o odpowiedzialność, dyscyplinę i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie Izraela. PZPN zastrzega sobie prawo podjęcia stosownych działań w sytuacji, gdy będzie zagrożone bezpieczeństwo polskich piłkarzy i kibiców.

Mecz Polska-Izrael stanął pod znakiem zapytania ze względu na ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy, który trwa od wczoraj. Alarmy przeciwrakietowe ogłoszono na terytoriach przylegających do Strefy Gazy oraz na terenie Tel Awiwu. Ambasada polska odradza podróże do SG i obszarów z nią graniczących.


IAR/ar