fot. Renata Pacholczyk
Polityk będzie miał trzy biura poselskie: w Koszalinie, Szczecinku i Choszcznie i ozważa jeszcze otwarcie kolejnego - w Wałczu.

Dyrektorem biura w Koszalinie został Błażej Papiernik. Pracę parlamentarzysty wspierać będzie jeszcze pięciu asystentów społecznych: - Elżbieta Korol będzie asystentem społecznym i będzie doradzać mi w kwestiach edukacji oraz zarządzania. Bartosz Werkowski zajmie się młodzieżą. Ewa Jasińska jest menedżerem ochrony zdrowia. Tomasz Gasiul będzie odpowiedzialny za biuro w Szczecinku, a Maciej Łazor, student prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim - za social media i sprawy prawne.

Poseł Lubczyk odniósł się także do zmian personalnych w sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Rafał Rosiński z Koszalina ma objąć mandat po zmarłej w środę Elżbiecie Karlińskiej z Darłowa: - To doktor ekonomii i adiunkt na Politechnice Koszalińskiej, który wzmocni pozycję miasta w zachodniopomorskim sejmiku.

Rafał Rosiński w ostatnich wyborach do sejmiku startował z koalicyjnego komitetu wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Z tego komitetu mandaty radnych wojewódzkich zdobyło trzech kandydatów, a Rosiński uzyskał czwarty wynik.

Pogrzeb radnej Elżbiety Karlińskiej odbędzie się jutro w Darłowie. Radna zachodniopomorskiego sejmiku zmarła w środę po nagłej chorobie. Sobota będzie także dniem żałoby na terenie Darłowa.

rp/rż

Posłuchaj

Radosław Lubczyk o objęciu mandatu zachodniopomorskiego radnego przez dr. Rafała Rosińskiego
Radosław Lubczyk przedstawia pracowników swojego biura poselskiego