fot. prk.24
Zarząd klubu wydał dziś oświadczenie, w którym informuje o podjęciu „bolesnej decyzji, która w dłuższej perspektywie może dać szansę na nowe otwarcie”.

Wszystko przez sytuację finansową klubu, którego zaległości sięgają około miliona złotych. „Balast w postaci długów wygenerowanych przez poprzedni zarząd stowarzyszenia okazał się być ciężarem nie do udźwignięcia. Uniemożliwia to stabilne funkcjonowanie klubu”- czytamy w oświadczeniu zarządu Klubu Żużlowego Polonia Piła.

Głos w sprawie żużla zabrał dziś też prezydent Piły, do którego kibice kierowali petycję z prośbą o finansowe wsparcie Polonii.

Piotr Głowski zaznaczył, że samorząd przekazał w tym roku na klub milion złotych: - W tym roku w sezonie klub z biletów łącznie uzyskał około czterysta tysięcy złotych, jest to bardzo mało. Miasto dało milion złotych. Nie możemy być jedynym utrzymującym funkcjonowanie tak kosztownego klubu i to w tak trudnych dla samorządu czasach.

Piotr Głowski poinformował też, że pojawiły się nowe osoby, które chcą zaangażować się w żużel w Pile. Szczegółów jak na razie władze Piły nie zdradzają. Nie udało nam się też skontaktować z przedstawicielami Polonii Piła.

pg/kk

Posłuchaj

Piotr Głowski