fot. Jacek Żukowski
Budżet żadnego samorządu nie żyje bez kredytów - mówiła na antenie Radia Słupsk prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Jak dodała, jeśli miasto ma rozwijać się dynamicznie, a co za tym idzie mieć więcej wpływów z podatków, to trzeba zaciągać kredyty.

- Dostaliśmy bardzo wiele nowych zadań, a wpływy będziemy mieli mniejsze. To m.in. podniesienie płacy minimalnej, mniejszy PIT i zwolnienie z podatku osób do 26 roku życia. Co roku podatek PIT wzrastał o około 10 milionów złotych, a obecnie będzie to 900 tysięcy złotych. Decyzja o podniesieniu płacy minimalnej sprawia, że tylko na te działania musimy z kasy miasta wysupłać 30 milionów złotych na regulację płac. Również koszty oświaty znacznie wzrosły. Nasz samorząd dokłada na ten cel 60 milionów złotych - powiedziała Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Prezydent Słupska odniosła się również do remontu budynku Młodzieżowego Domu Kultury, przenosin SOK-u z obecnego obiektu do budynku po dawnym gimnazjum nr 4 oraz kosztów utrzymania Park wodnego Trzy Fale.

Z Andrzejem Watemborskim rozmawiała również o węźle przesiadkowym: - Utrzymujemy kontakt z prezesem PKP PLK. Rozmawialiśmy również z nowym kierownikiem budowy dworca PKP. Zapewniono, że ten projekt będzie realizowany.

W drugiej części rozmowy prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka odpowiadała na pytania naszych słuchaczy. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./jż/rż

Posłuchaj

rozmowa z Krystyną Danilecką-Wojewódzką, prezydent Słupska