fot. Sławomir Kamola
W siedzibie stowarzyszenia Civitas Christiana, współorganizatora konkursu wręczono nagrody drugiej edycji tego wydarzenia. Konkurs zorganizował Komitet Obchodów Ważnych Rocznic Narodowych przy współpracy z koszalińską delegaturą Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty pod patronatem prezydenta Koszalina.

Marcin Jałowiecki z Zespołu Szkół im. KEN w Szczecinku, laureat części literackiej mówił, że historię traktuje jako hobby i mimo sukcesu nie wiąże na razie swojej przyszłości z tą dziedziną nauki. Do zdobycia nagrody nie wystarczy jednak tylko wiedza: - Potrzeba dosłownie wszystkiego - serca, emocji i talentu. Jeśli chodzi o pisanie, potrzeba tutaj szczegółowej wiedzy.

Stanisław Trzuskowski, prezes stowarzyszenia Koszaliński Komitet Obchodów Ważnych Rocznic Narodowych mówił, że laureaci wykazali się nie tylko talentem czy znajomością historii, ale również szczerym patriotyzmem: - Naród musi znać swoją przeszłość i bohaterów. W dniu chwały i klęski mieliśmy ducha, bez którego nie byłoby nas dzisiaj. Nasza historia jest piękna, choć tragiczna.

Stowarzyszenie ma w planach rozszerzenie formuły konkursu poprzez stworzenie młodszych kategorii wiekowych. Planowany jest również festiwal pieśni patriotycznej dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

sk/rż

fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola

Posłuchaj

Stanisław Trzuskowski, prezes stowarzyszenia Koszaliński Komitet Obchodów Ważnych Rocznic Narodowych
Marcin Jałowiecki z Zespołu Szkół im. KEN w Szczecinku, laureat części literackiej