fot. prk24.pl
W auli Politechniki Koszalińskiej wręczono pracownikom koszalińskiego oddziału zakładów gazowniczych stopnie górnicze i odznaczenia - m.in. „Zasłużony dla górnictwa naftowego i gazownictwa”, „Zasłużony dla Polskiej Spółki Gazownictwa”, a także dyplomy za zasługi i długi staż pracy. Była to również okazja do podsumowania działalności oraz opowiedzenia o planach koszalińskiego oddziału gazowniczego.

Koszaliński oddział zakładów gazowniczych w Polskiej Spółce Gazownictwa został powołany 1 stycznia 2017 roku. Zatrudnionych jest w nim ponad 260 pracowników. Jak powiedział jego dyrektor Piotr Purkiewicz, jest to wyjątkowy, 17. oddział w kraju: - Swoim działaniem obejmujemy 84 gminy. Chcemy za wszelką cenę pokazać wszystkim - i naszym pracownikom i potencjalnym odbiorcom, że zasługujemy na istnienie. Swoimi sukcesami chcemy się także dzielić oraz pomagać tym, którzy przyłączyliby się do sieci gazowej.

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina podkreślił znaczenie współpracy koszalińskiego oddziału zakładów gazowniczych z urzędem miasta: - Podpisaliśmy umowę dotyczącą gazyfikacji obszarów na obrzeżach miasta. Zmieniliśmy też sposób ogrzewania. Mam nadzieję, że w Koszalinie powstanie także specjalna stacja LPG, taka z prawdziwego zdarzenia, która będzie związana ze zmniejszaniem emisyjności transportu.

Z kolei Czesław Hoc, poseł Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że - 17. w kraju - koszaliński oddział Polskiej Spółki Gazownictwa oznacza wzmocnienie Pomorza Środkowego: - Ten region jest także przez to promowany i staje się ważny w Polsce. Tworzymy tutaj takie instytucje, które rzutują na gospodarkę całego kraju.

Gazownię w Koszalinie utworzono i wybudowano 3 stycznia 1862 roku. Zasilenie gazem miało około 900 odbiorców i około 140 latarni miejskich. Obecnie koszaliński oddział zakładów gazowniczych eksploatuje ponad 2800 kilometrów sieci gazowej i obsługuje ponad 144 tysiące odbiorców.

red./rż

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

Piotr Jedliński
Piotr Purkiewicz
Czesław Hoc