fot. pixabay.com
Trwa nabór wniosków o przyznanie nagród Prezydenta Słupska za wysokie wyniki sportowe na arenie międzynarodowej i krajowej oraz osiągnięcia w działalności sportowej.

Nabór prowadzony jest wśród słupskich klubów. - Dotyczy sportowców, którzy mają potwierdzone wysokie wyniki przez odpowiednie związki sportowe. Kryteria są wysokie, ale mamy Marcelinę Witek, która ma szansę reprezentować nasze miasto na najbliższych igrzyskach olimpijskich w Tokio - mówi Marta Makuch, zastępca prezydenta Słupska.

Rafał Szymański, pełnomocnik prezydenta miasta do spraw sportu mówi, na co należy zwrócić uwagę przy wypełnianiu i składaniu wniosku: - Najważniejsze są kryteria techniczne - należy składać wnioski w terminie. Kilka organizacji w zeszłym roku złożyła po wyznaczonej dacie i wniosek odpadł z przyczyn formalnych. Wniosek powinien być wypełniony przejrzyście. Na stypendia przeznaczyliśmy 50 tysięcy złotych.

Prezydent Słupska w ten sposób ma możliwość uhonorowania tych sportowców, którzy szczególnie wyróżnili się swoimi dokonaniami na polskich i międzynarodowych arenach w 2019 roku. Wnioski o przyznanie nagród można składać do 15 stycznia.

Na stronie miejskiej oraz w biurze pełnomocnika  prezydenta miasta do spraw sportu można uzyskać niezbędne informacje oraz dokumenty: regulamin, wniosek o przyznanie nagrody, formularz zawierający informację o przetwarzaniu danych osobowych oraz zgodę na ich przetwarzanie.

jż/rż

Posłuchaj

Rafał Szymański, pełnomocnik prezydenta miasta do spraw sportu
Marta Makuch, zastępca prezydenta Słupska