fot. Jacek Żukowski
Rzecznik rządu, poseł ziemi słupskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości przyjął zaproszenie Andrzeja Watemborskiego. Gość Radia Słupsk odniósł się m.in. do kwestii likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku oraz do sytuacji na Bliskim Wschodzie.

- Lekkie opóźnienie w budowie tarczy nie wynika z decyzji o charakterze politycznym, lecz z kwestii technicznych. Budowa jest kontynuowana, niedługo zostanie zakończona. Wolą rządu amerykańskiego, tak samo jak i naszego jest to, aby ta tarcza funkcjonowała w Polsce - powiedział Piotr Müller.

- Ostateczna decyzja w sprawie likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku nie zapadła. Mogę zapewnić, że jeśli dojdzie do jakichkolwiek formalnych zmian, to nikt w Słupsku nie straci z tego tytułu pracy. Istotną rolą każdego urzędu jest to, że zapewnia zatrudnienie osobom w mniejszych miastach. Jest to ważny argument pojawiający się w dyskusjach rządowych - dodał poseł.

- Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest bardzo napięta, jednak w tej chwili nieco się uspokoiła. Polski rząd wraz z sojusznikami bacznie obserwuje całą sytuację. Będziemy reagować, jeśli zajdzie taka potrzeba - dodał Piotr Müller.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./iw

Posłuchaj

Rozmowa z Piotrem Müllerem