W Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne, na których startowały dwie zawodniczki klubu Akademii Młodego Lekkoatlety ze Słupska: Marcelina Witek oraz Patrycja Halecka.

Marcelina Witek startowała pierwszy raz po kontuzji z 2019 roku i już w pierwszym rzucie zwyciężyła uzyskując rezultat 13,24 metra - to minimum wymagane do startu w 64. Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w pchnięciu kulą.

Słupszczanka czterokrotnie pokonała granicę 13 metrów. Marcelina Witek przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w rzucie oszczepem, a pchnięcie kulą jest urozmaiceniem treningu oszczepniczego.

Druga zawodniczka AML-u Patrycja Halecka zajęła 4. miejsce w tej samej konkursie w kategorii U-18, uzyskując 10,91 metra.

Obie zawodniczki oraz dopingujący je oszczepnik Karol Sztylka i trener Mirosław Witek do 23 stycznia przebywają na obozie kadry narodowej w Centralnym Ośrodku Sportów Olimpijskich w Cetniewie.