fot. Przemysław Grabiński
Lada dzień urządzenie zacznie robić zdjęcia przekraczającym prędkość. Ma to poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. W ostatnich dwóch latach na przejściach dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego zginęły bowiem dwie osoby.

- Nasze działania zostały spotęgowane przez nieszczęśliwe wypadki. O fotoradar staraliśmy się od maja zeszłego roku, wnioskując do Inspekcji Transportu Drogowego. Fotoradar jest sprawny i w ciągu kilku dni będzie uruchomiony -  powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza.

Mieszkańcy domów przy ulicy Wojska Polskiego potwierdzają, że choć fotoradar jeszcze nie działa, to kierowcy zwalniają na sam jego widok: - Kierowca widząc fotoradar od razu zwalnia. Droga jest prosta i kierowcy jeździli tu szybko. Teraz będzie bezpieczniej.

Fotoradar przy ulicy Wojska Polskiego w Wałczu to efekt nacisków mieszkańców i współpracy samorządu z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Na poprawę bezpieczeństwa pieszych w Wałczu ma wpłynąć też doświetlanie przejść. Kilkanaście takich inwestycji już zrealizowano. W planach jest instalacja dodatkowego oświetlenia na kolejnych przejściach.

pg/kk

Posłuchaj

Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza
Mieszkańcy z ulicy Wojska Polskiego w Wałczu