Szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin przegrały w 17. kolejce PGNiG Superligi w Hali Widowiskowo Sportowej w Koszalinie z KPR-em Gminy Kobierzyce 28:29. Koszalinianki do przerwy prowadziły 12:19, a w 42. minucie ich przewaga była siedmiobramkowa.

Rywalki jednak nie odpuściły i walczyły do ostatniej syreny. Na minutę przed końcem spotkania podopieczne Edyty Majdzińskiej doprowadziły do wyrównania, a czterdzieści sekund później zwycięstwo dała im Natalia Janas.

Kapitan koszalińskiego zespołu Adrianna Nowicka nie jest w stanie powiedzieć o przyczynach porażki: - Nie wiem, kiedy ta przewaga została roztrwoniona. Na pewno przyczyniły się do tego niewykorzystane sytuacje. Ten mecz był ważny, musiałyśmy go wygrać. Chętnie zobaczyłabym go, żeby przeanalizować błędy i wyciągnąć wnioski.

Najwięcej bramek dla koszalińskiego zespołu zdobyła Natalia Volovnyk - 10. Najskuteczniejszą zawodniczką z Kobierzyc była Monika Koprowska, która rzuciła 7 goli.

Koszaliniankom, które zajmują obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli, oddala się zatem brązowy medal. Do trzeciego KPR-u Gminy Kobierzyce tracą już 10 punktów, a do czwartego JKS-u Jarosław – 3.