fot. prk24.pl
42-latek jechał renault jedną z głównych ulic Sianowa, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymali go koszaliński policjant po służbie i świadek zdarzenia.

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w czasie wolnym od służby wspólnie z innym świadkiem zdarzenia dokonali obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego.

Z relacji świadka wynikało, że na ul. Słowackiego w Sianowie zauważył on kierowcę renault, który nie panował nad pojazdem i nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy. W pewnym momencie pojazd prowadzony przez 42-latka zatrzymał się, a kierowca wysiadł i udał się do pobliskiego sklepu. Jak się później okazało po zakup jeszcze „mocniejszych trunków”.

Zaniepokojony policjant wraz z mężczyzną podbiegli do kierowcy, gdy ten ponownie wsiadał za kierownicę. Wyciągnęli kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić 42-latkowi dalszą jazdę i natychmiast o całym zdarzeniu powiadomili dyżurnego koszalińskiej jednostki.

Mundurowi przebadali kierującego na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania,

42-latkowi za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

red./ar