fot. prk24.pl
Bal odbył się w styczniu w Bursztynowym Pałacu. Symboliczne czeki opiewające na kwotę ponad 31 tysięcy złotych przekazano dziś na rzecz Hospicjum im. św. Maksymiliana Marii Kolbego i fundacji Zdążyć z Miłością, która remontuje mieszkania dla samotnych mam oraz na leczenie dla braci Karola i Filipa.

Anna Jedlińska, żona prezydenta Koszalina zaznaczyła, że w tym roku udało się zebrać rekordową kwotę 94 710 złotych: - Środki wpłynęły ze sprzedaży aukcyjnej i loterii fantowej. Mamy nadzieję, że te pieniądze pomogą hospicjum i fundacji w bieżącym funkcjonowaniu, a w przypadku rodziny Rapsiewiczów - zaspokoić najpilniejsze potrzeby,

Jak powiedziała Grażyna Zięba, dyrektor Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie, pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność placówki: - Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali te pieniądze. Są one nam bardzo potrzebne, ponieważ kontrakt zawarty z NFZ-etem nie opiewa na 100 proc. działalności placówki. Środki zostaną przeznaczone na codzienne funkcjonowanie, by pacjenci czuli się jak w domu i mieli to, o czym sobie zamarzą.

Od 2012 roku parze prezydenckiej Annie i Piotrowi Jedlińskiemu podczas charytatywnych balów udało się zebrać łącznie 650 tysięcy złotych.

red./rż

Posłuchaj

Grażyna Zięba
Anna Jedlińska