fot. Renata Pacholczyk
Podczas nadzwyczajnej sesji radni przegłosowali zmiany na tych stanowiskach. To efekt wniosku czterech radnych.

Jak podkreśla jeden z inicjatorów odwołania Lechosław Szach, przewodniczący i jego zastępca działali na szkodę gminy: - Chcemy uporządkować prace rady gminy. Wiele rzeczy, które powinny być poruszone, nie zostały zrealizowane.

Marek Szanel nie zgadza się ze stawianymi mu zarzutami. Jak podkreślał, niektórym radnym nie podobał się nowy styl prowadzenia obrad: - Decyzje nie powinny zapadać w zaciszu komisji. Chcemy wprowadzić inny styl pracy, jawniejszy.

W tajnym głosowaniu radni zdecydowali o odwołaniu z funkcji przewodniczącego Marka Szanela. Nową przewodnicząca została Marta Hołowata. Z tej decyzji zadowolenia nie krył dziś wójt gminy Sławno Ryszard Stachowiak: - To prawo demokracji. Zmiana usprawni działanie rady. Myślę, że nowo wybrana przewodnicząca wróci do dobrych praktyk oraz okiełzna różne stanowiska i ambicje poszczególnych radnych.

Radni gminy Sławno zdecydowali również o wyborze nowego wiceprzewodniczącego. Został nim Łukasz Wach.

To nie pierwsza zmiana na tych stanowiskach w obecnej kadencji Rady Gminy Sławno. W połowie minionego roku odwołano z funkcji przewodniczącej Martę Hołowatą i wiceprzewodniczącego Jana Franasa. Oboje popierali wójta Ryszarda Stachowi.

rp/rż

Posłuchaj

Ryszard Stachowiak
Marek Szanel
Lechosław Szach