fot. prk24.pl
Na terenie województwa doszło do 18 wypadków drogowych, w których dwie osoby zginęły i 20 zostało rannych. Statystycznie patrząc, sytuacja na zachodniopomorskich drogach wyglądała lepiej niż w poprzednim roku, gdy doszło do 32 wypadków, w których pięć osób zginęło, a 40 zostało rannych.

W trakcie tegorocznych ferii zimowych policjanci ruchu drogowego zatrzymali 117 nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze skontrolowali 106 autobusów. W pięciu przypadkach stwierdzono usterki stanu technicznego, a czterem autokarom uniemożliwiono dalszą jazdę. Policjanci nie odnotowali przypadków kierowania autobusem pod wpływem alkoholu.

Okres ferii zimowych był także okazją, do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Organizatorzy zimowego wypoczynku często zapraszali policjantów na spotkania z dziećmi. Zachodniopomorska policja także przygotowała atrakcje dla najmłodszych, którzy spędzali ferie w swoich miejscowościach, m.in. na półkoloniach organizowanych w szkołach. Mundurowi przeprowadzili ponad 620 spotkań z dziećmi i młodzieżą. Wraz z przedstawicielami innych służb i pracownikami sanepidu sprawdzali też miejsca zorganizowanego wypoczynku. Podczas ponad 100 kontroli nie ujawnili rażących uchybień.

red./ar