koszalińska grupa policyjna „SPEED” | Źródło: KMP Koszalin
Tylko w trakcie jednego dnia minionego weekendu policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED”, zatrzymali prawa jazdy pięciu nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

Przy ul. Gdańskiej w Koszalinie policjanci zatrzymali mercedesa, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że jego kierowca - 28-latek był pod wpływem marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Niewiele wolniej - 108 km/h - pędził kierowca bmw na ulicy Rolnej w Koszalinie. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym okazał się mężczyzna, który jechał skodą ulicą Łużycką w Sianowie.

Kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

W Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie zespół „SPEED” tworzy czterech policjantów ruchu drogowego z największym doświadczeniem, którzy do służby wyjeżdżają radiowozami nieoznakowanymi z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości.

red./KMP Koszalin/ar