fot. prk24.pl
Wywiad epidemiologiczny jest ujemny, a stan pacjenta dobry. Od chorego pobrano jednak próbki do badań dotyczących obecności koronawirusa.

Ze względów bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego, do czasu otrzymania wyników badań i ustalenia przyczyn wywołania infekcji, pacjent został umieszczony w izolatce.

- O zaistniałem sytuacji powiadomiliśmy niezwłocznie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne i zarządzanie kryzysowe - poinformował Cezary Sołowij, rzecznik szpitala.

W Bielsku-Białej na SOR trafiła kobieta, która  wróciła z Rzymu. Wczoraj miała gorączkę i objawy grypy. Personel szpitala natychmiast zareagował i zdecydował o umieszczeniu pacjentki w izolatce. Z tego powodu z użytkowania wyłączono część SOR-u.

Wywołujący ostre zapalenie płuc koronawirus pojawił się w Chinach około 2 miesiące temu. Zmarło już prawie 2,5 tys. Chińczyków, a zarażonych jest ponad 77 tysięcy. Sytuacja poważna jest także w Korei Południowej, gdzie odnotowano siedem ofiar śmiertelnych oraz 763 przypadki koronawirusa. W Europie dużą liczbę zachorowań - ponad 200 - stwierdzono we Włoszech. Czterech Włochów zmarło.

Dotychczas w Polsce nie było informacji o zachorowaniach.

red./IAR/ar/rż