Fot. flickr.com
W 2015 roku aż 83 proc. osób, które przekroczyły wiek emerytalny deklarowało, że to najlepszy moment by zakończyć karierę zawodową. W 2019 roku było ich już 53 proc.

Co się zmieniło? Dlaczego emeryci chcą dalej pracować? Czy chodzi głównie o kwestie finansowe ? A może coś więcej? Tomasz Tran miał okazję porozmawiać na ten temat z aktywną, pracującą emerytką Jadwigą Gałką.

Jadwiga Gałka

Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie zaprasza wszystkich chętnych pracodawców do współpracy w zakresie aktywizacji osób w wieku emerytalnym. Przedsiębiorcy mają często problemy ze znalezieniem pracowników, zatem czy zatrudnienie emerytów może być częściowym przynajmniej rozwiązaniem tego problemu? Tomasz Tran zapytał o to dyrektora UP w Koszalinie Henryka Kozłowskiego.

Henryk Kozłowski

Pod koniec ub. roku ZUS poinformował, że mamy już blisko 800 tys. pracujących emerytów. Najwięcej w woj. mazowieckim i śląskim, a najmniej - w podlaskim. Eksperci z ZUS wskazują, że ta liczba będzie rosła. Decydują o tym nie tylko niskie świadczenia. W Ciągu czterech ostatnich lat liczba osób pracujących na emeryturze wzrosła o 30 proc. - podaje ZUS. Gościem Wieczornych Spotkań był Robert Bodendorf, prezes zachodniopomorskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Rozmawiała z nim Joanna Lejtan.

Robert Bodendorf