fot. wikipedia
Prawie 7,5 tysiąca mieszkańców zdecydowało, na co przeznaczyć 800 tysięcy złotych. W tegorocznym głosowaniu zwyciężył projekt renowacji trzech tarcz zegara na wieży kościoła mariackiego.

Przywrócenie blasku zabytkowym tarczom zyskało poparcie 3321 mieszkańców. Ks. Jacek Lewiński, proboszcz parafii mariackiej, bardzo cieszy się z zaangażowania mieszkańców: - Udało się zmobilizować wielu ludzi. To dobry znak, że nasze niedzielne ogłaszanie różnych rzeczy faktycznie działa.

Dzięki głosom mieszkańców zrealizowany zostanie też projekt promujący pierwszą pomoc, na Jeziorze Trzesiecko pojawią się pływające fontanny z iluminacją świetlną. Powstanie też boisko do ulicznej koszykówki. Maciej Makselon, wiceburmistrz Szczecinka chwali rozstrzygnięcia tegorocznego Budżetu Obywatelskiego: - W tym roku mamy aż 9 projektów, które przekroczyły 1000 głosów. Projekty są bardzo różnorodne i były zgłaszane przez różne środowiska.

Łączna wartość zwycięskich projektów przekroczyła zakładaną pulę na ich realizację. Burmistrz Szczecinka zdecydował jednak, że zwiększyć ją do kwoty 868 600‬ złotych.

ms/iw

Posłuchaj

Ks. Jacek Lewiński
Maciej Makselon