Bieżąca sytuacja epidemiologiczna i najważniejsze wyzwania, jakie stoją przed rządem w kolejnym tygodniu - to tematy omówione na dzisiejszym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Premier przeprowadził dziś także telekonferencję z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz wojewodami.

Powiedział o tym Informacyjnej Agencji Radiowej szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk. Dodał, że Zespół omawiał kwestie związane z zamknięciem granic, opieką nad ponad 120 tysiącami osób w kwarantannie oraz tzw. Tarczą Antykryzysową, czyli rządowym projektem ustawy, który w nadchodzącym tygodniu trafi do Sejmu.

Jak poinformował minister Michał Dworczyk, szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski omówił na posiedzeniu sytuację związaną z epidemią, bilans zachorowań oraz śmiertelnych przypadków zakażenia koronawirusem. Na spotkaniu rozmawiano też o możliwości zaostrzenia przepisów związanych z obowiązkową kwarantanną. "Jesteśmy elastyczni, staramy się na bieżąco dostosowywać do rozwoju sytuacji. Z wyprzedzeniem wprowadzaliśmy wiele rozwiązań, które po nas wprowadzały kraje o wiele mocniej dotknięte epidemią koronawirusa".

Szef KPRM dodał, że na dzisiejszym spotkaniu nie było decyzji dotyczącej zmian w dotychczasowych obostrzeniach związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Kolejne spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbędzie się jutro o 10.30. W południe zbierze się zwołana przez prezydenta Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 563. Z powodu COVID-19 siedem osób zmarło.

IAR/jr