fot. szpitalpila.pl
Decyzję o przekazaniu na ten cel 150 tysięcy złotych powiatowi radni podjęli jednomyślnie na dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji.

Pilski szpital nie prowadzi oddziału zakaźnego i nie jest wytypowany do leczenia osób zakażonych koronawirusem, ale - jak powiedział starosta Eligiusz Komarowski - sprzęt na pewno przyda się placówce: - Staramy się wyprzedzać pewne fakty. Nasz szpital może być jednak jaśniejszym punktem, jeśli chodzi o realizację potrzeb zdrowotnych.

Władze powiatu pilskiego, który są organem prowadzącym szpital, zdecydowały też o zakupie za prawie 100 tysięcy złotych urządzenia do odkażania karetek.

Jak dodaje Eligiusz Komarowski, w ostatnim czasie na działania w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa powiat pilski przeznaczył już w sumie prawie pół miliona złotych: - Przeznaczyliśmy pieniądze na zakup rękawic, maseczek jednorazowych oraz pojemników na odpady medyczne.

Władze powiatu zapewniają, że w razie potrzeby na te cele przekazane zostaną kolejne środki. Rezerwę budżetową w wysokości 100 tysięcy złotych na zakup środków ochronnych dla służb i pracowników pilskiego szpitala uruchomił też pilski urząd miasta.

Do szpitala trafiły już pierwsze transporty, m.in. maseczek i środków do dezynfekcji.

pg/rż

Posłuchaj

Eligiusz Komarowski, starosta pilski