fot. Jarosław Ryfun
Obowiązkowa nauka zdalna dla uczniów już od środy - to decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej związana z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Nowe regulacje będą obowiązywały od 25 marca do 10 kwietnia.

Od jutra na stronach internetowych koszalińskich szkół mają pojawić się szczegółowe zasady nauczania na odległość.

Jak poinformował Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina, wszystko będzie działo się za pośrednictwem platformy edukacyjnej, w którą od 2012 roku wyposażone zostały wszystkie miejskie placówki oświaty: - Nauka będzie odbywać się także poprzez komunikatory internetowe: Skype, WhatsApp, Discord oraz telefonicznie, mejlowo czy e-dziennik. Nauczyciele przygotują materiały również poprzez  Microsoft Office 365.

Wiceprezydent Krzyżanowski dodał, że inaczej sytuacja będzie wyglądała w przypadku uczniów klas I-III i szkół specjalnych: - Nauczyciele mają obowiązek kontaktowania się z rodzicami, by wskazać dzieciom materiały do wykorzystania do nauki zdalnej.

Przemysław Krzyżanowski podkreślił, że zmiany dotyczą także szkolnictwa zawodowego: - Praktyczna nauka w szkołach branżowych pierwszego stopnia została zamknięta. W technikach, szkołach policealnych i branżowych mogą być modyfikacje w programie nauczania, że nauka zawodu zostanie rozłożona na poszczególne lata.

Uczniowie od środy będą mieli wystawiane oceny. Zasady sprawdzania wiedzy będą ustalały szkoły, które - decyzją rządu - zamknęto do Wielkanocy.

rp/rż

Posłuchaj

Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina