fot. prk24.pl
3 kwietnia, po ponad dwutygodniowej przerwie, wznowiony zostanie handel na targowisku miejskim w Koszalinie. Zarządca podał, że możliwa będzie jednak jedynie sprzedaż artykułów spożywczych, a liczba przebywających na targowisku osób zostanie ograniczona.

Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie, administrujący m.in. targowiskiem miejskim, zamknął je 16 marca w związku z zagrożeniem koronawirusem. 3 kwietnia wznowi jego działalność. Poinformował o tym na swojej stronie internetowej w stosownym oświadczeniu.

ZOS podał, że targowisko czynne będzie w każdy wtorek i piątek w godz. 6.00-13.00 i wznowiona zostanie jedynie sprzedaż artykułów spożywczych.

Poinformowano, że zgodnie z wytycznymi rządu 31 marca na targowisku będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób - maksymalnie trzy osoby na jedno stanowisko handlowe. O liczbie osób wchodzących na targowisko decydować będzie pracownik ZOS. Ponadto wejście na targowisko umożliwione zostanie tylko od ul. Połczyńskiej.

W oświadczeniu ZOS przypomniał o rygorystycznym przestrzeganiu wymagań higienicznych w celu zapobiegania zagrożeniu ryzyka zakażenia koronawirusem, czyli m.in. o zachowaniu min. 2 metrów odległości od kupującego i sprzedawcy oraz korzystaniu z płatności bezgotówkowych.

Niedzielna Giełda Towarowo-Samochodowa w Koszalinie pozostaje tymczasowo zamknięta od 15 marca.

PAP/ar