Fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Jan Lange - radny Platformy Obywatelskiej, Wojciech Gajewski - radny klubu Łączy nas Słupsk, Anna Mrowińska - radna Prawa i Sprawiedliwości i Sebastian Irzykowski - radny sejmiku województwa pomorskiego.

- Wybory prezydenckie powinny zostać przełożone. Jestem za tym, aby rząd przyjął jeden z dwóch stanów: stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej. Nie opowiadam się również za zwiększeniem kompetencji zarządów gmin i miast - powiedział Jan Lange

- Sytuacja prawna jest taka, że trzeba by było wprowadzić jeden z dwóch stanów wyjątkowych. Ja osobiście słucham tego, co mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. On jest najlepiej zorientowany, jeśli chodzi o medyczną stronę przeprowadzenia wyborów i za jakiś czasy wyda odpowiednią rekomendację - powiedział Sebastian Irzykowski.

- Państwo musi funkcjonować dalej. Procedury demokratyczne nadal muszą funkcjonować. Dla polskiego rządu najważniejsze jest bezpieczeństwo obywateli z równoczesnym zapewnieniem praw wyborczych. W obecnej sytuacji głosowanie korespondencyjne zabezpiecza to bezpieczeństwo - dodała Anna Mrowińska.

- Sytuacja w kraju jest dynamiczna i odłożenie wyborów prezydenckich byłoby najrozsądniejszym rozwiązaniem. Obecna atmosfera związana z koronawirusem nie służy temu, aby myśleć teraz o wyborach - powiedział Wojciech Gajewski.

jż/iw

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”