PAP/Grzegorz Michałowski
Od 6 kwietnia zostają zamknięte dzienny oddział psychiatryczny i poradnia zdrowia psychicznego Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu - poinformowała w niedzielę rzeczniczka szpitala Patrycja Głomska. Wcześniej podała o objęciu kwarantanną szpitalnego oddziału psychiatrycznego.

Zgodnie z informacja przekazaną przez Głomską od poniedziałku do odwołania zamknięty będzie dzienny oddział psychiatryczny i poradnia zdrowia psychicznego Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.

„Personel medyczny został objęty nadzorem epidemiologicznym do odwołania” – zaznaczyła Głomska.

Wcześniej poinformowała o objęciu od niedzieli 14-dniową kwarantanną szpitalnego oddziału psychiatrycznego w związku z podejrzeniem zakażenia dwóch osób z personelu medycznego wirusem SARS-CoV-2.

Głomska dodała, że na odizolowanym oddziale przebywają 34 osoby, w tym 4 z personelu medycznego. Dostarczane jest im jedzenie w jednorazowych pojemnikach. Oddział jest wyposażony w środki dezynfekcyjne oraz materiały ochrony osobistej.

Rzeczniczka podała, że testy na obecność koronawirusa zostaną wykonane zgodnie z harmonogramem zaleconym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Trwa dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia osób z kontaktu również spoza środowiska szpitalnego.

PAP/kd/jr