fot. pixabay.com
W Słupsku i powiecie wirusa COVID-19 potwierdzono już u trzech osób. Dwie z nich pracują w dużym podsłupskim zakładzie przetwórstwa rybnego.

Pierwszy przypadek zarażenia dotyczył mieszkanki Słupska, która powróciła z zagranicy. Kolejne dwa to pracownicy firmy Miralex - najpierw wirusa wykryto u 40-letniego mężczyzny, a dzień później u kobiety.

Według niepotwierdzonych informacji, mężczyzna pracował w dziale marketingu i miał kontakt z dwiema innymi osobami z tego działu. Kobieta pracowała natomiast na linii produkcyjnej wraz około dwudziestoma osobami. Po wykryciu zachorowań, firma wprowadziła wszystkie zalecenia Powiatowego Inspektora Sanitarnego - m.in. zamknęła linię produkcyjną, na której pracowała zarażona.

W woj. pomorskim na COVID-19 choruje łącznie 125 osób. Do tej pory najwięcej zakażeń potwierdzono w Gdańsku – 45; w powiecie wejherowskim – 36; w Gdyni – 11; w powiecie gdańskim – 10; w powiecie kartuskim – siedem ; po cztery w powiecie tczewskim i puckim, w powiecie nowodworskim – trzy; w Słupsku – dwa oraz po jednym w powiecie kwidzyńskim, słupskim i w Sopocie.

red./PAP/ar