fot. UM Piła
Zatrudnienie, chociażby na tydzień - z prośbą o takie oferty do lokalnych przedsiębiorców zwracają się władze Piły. Urząd miasta i miejska spółka Inwest-Park uruchomiły projekt „Praca na tydzień”.

Jak powiedziała Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły, nawet taka tymczasowa praca może być ratunkiem dla osób, które tracą zatrudnienie przez pandemię koronawirusa: - Są już tacy, którzy z mocy praca nie mogą kontynuować działalności, a pracownicy kolejny tydzień siedzą w domu. „Praca na tydzień” pomoże chociażby opłacić rachunki lub zakupić żywność.

Jak dodała Beata Dudzińska, ideą projektu jest oferowanie tymczasowej pracy, która nie wymaga nawet wysokich kwalifikacji: - Nie mogą to być skomplikowane prace. Osoby mogą je podjąć po krótkim przeszkoleniu - dezynfekcja czy pakowanie.

Są już pierwsze oferty zatrudnienia w ramach tego projektu. Poszukiwane są m.in. krawcowe, ślusarze i osoby do sprzątania biur.

Aktualne oferty znajdują się na stronie internetowej spółki Inwest-Park. Tam też dostępne są dane do kontaktu dla zainteresowanych tym projektem przedsiębiorców.

pg/rz

Posłuchaj

Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły