fot. Jarosław Ryfun
Obecność koronawirusa potwierdzono u trzynastu pacjentów oddziału psychiatrycznego i dwóch członków personelu medycznego.

Ognisko zachorowań znajduje się właśnie na oddziale psychiatrycznym, który został objęty kwarantanną w niedzielę. We wtorek wieczorem, w związku z potwierdzeniem koronawirusa u dwóch pacjentów, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kołobrzegu zdecydowała o objęciu kwarantanną również oddziałów rehabilitacji i kardiologii.

Na oddziale psychiatrycznym znajduje się 30 pacjentów i cztery osoby personelu. Na oddziale kardiologicznym znajduje się sześciu pacjentów i trzy osoby personelu medycznego, a na oddziale rehabilitacji - 20 pacjentów i trzech członków personelu.

Pacjenci oraz personel medyczny Zamkniętego Oddziału Psychiatrii z potwierdzonym koronawirusem trafią do szczecińskich oddziałów zakaźnych. Na razie nie ma przesłanek do zamknięcia całego szpitala w Kołobrzegu.

- 13 pacjentów zostanie przewiezionych do Szczecina na oddział psychiatryczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. 2 osoby z personelu medycznego będą przetransportowane do szpitala jednoimiennego przy ulicy Arkońskiej - mówi Anna Bańkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego.

W najbliższych godzinach spodziewane są wyniki osób z oddziałów kardiologii, rehabilitacji oraz wewnętrznego.

Pozostałe przypadki SARS-CoV-2 w Zachodniopomorskiem, o których poinformowano w środę przed południem, wykryto u czterech osób z powiatu gryfickiego, trzech z powiatu gryfińskiego, po jednym przypadku zakażenia wykryto także u osób z powiatów polickiego, pyrzyckiego, goleniowskiego i szczecineckiego.

Na Pomorzu Zachodnim zdiagnozowano dotychczas 160 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, dwie osoby zmarły.

O 6 wyzdrowiałych pacjentach, u których zdiagnozowano koronawirusa, poinformował natomiast w środę rzecznik szczecińskiego szpitala zakaźnego Mateusz Iżakowski: - Powtórne testy na COVID-19 wykazały wynik ujemny. To oznacza, że pacjenci zarażeni wcześniej koronawirusem, są już całkowicie wyleczeni.

Wyzdrowiały trzy osoby ze Szczecina, a także z powiatów stargardzkiego, białogardzkiego i koszalińskiego.

red./Karina Dmyterko/PAP/ar

Posłuchaj

relacja Kariny Dmyterko