fot. Koszalin Centrum Pomorza/Facebook
Z samego podatku PIT w marcu wpływy są o ponad milion złotych niższe niż planowano.

- Przygotowujemy pakiet oszczędności. Niektóre przetargi na roboty budowlane nie zostaną uruchomione. Dni Koszalina nie odbędą się. Będziemy je obchodzić na stronach internetowych. Zrezygnujemy z dużej części imprez, dlatego że bieżąca sytuacja ma wpływ na dochody - powiedział Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Wpływ na wysokość tegorocznego budżetu będzie miało zniesienie opłat za dziecko przebywające w miejskim żłobku.

- Jutro po raz pierwszy rada miejska będzie obradować zdalnie. Jedna z uchwał związana z niepobieraniem opłat za żłobki to konsekwencja dla budżetu miasta w wysokości niemal 300 tysięcy złotych. Wpływy będą spadać, co wiąże się z tym, że aktywność ratusza we wszystkich dziedzinach życia będzie mniejsza - dodał prezydent Koszalina.

Ratusz wprowadził również ulgi i odroczenia podatków dla przedsiębiorców, opłat za użytkowanie wieczyste i za nieruchomości dzierżawione od Zarządu Budynków Mieszkalnych.

- Nie ma zagrożenia dla rozpoczętych już w Koszalinie inwestycji - chodzi o amfiteatr, ulice Władysława IV i Krańcową, ścieżki rowerowe: na osiedlu Unii Europejskiej i wzdłuż Dzierżęcinki, termomodernizację budynków oświatowych. Ogłosiliśmy przetarg na remont ulicy Piłsudskiego, ale czekamy tutaj na dofinansowanie z programu modernizacji dróg lokalnych - poinformował Piotr Jedliński.

Kwestia finansowania remontu wiaduktu wzdłuż ulicy Monte Cassino powinna być rozstrzygnięta w ciągu kilku najbliższych tygodni, po ostatecznej ekspertyzie budowlanej obiektu.
 

rp/rż