fot. archiwum prk
Prezydent Koszalina, który był gościem porannego „Studia Bałtyk”, dodał że wkrótce maseczki wielokrotnego użytku trafią do skrzynek pocztowych wszystkich mieszkańców miasta.

Rozmowa Anny Popławskiej z prezydentem Jedlińskim dotyczyła w dużej mierze wpływu pandemii koronawirusa na koszalińskie - gospodarkę i rynek pracy.

Prezydent, zapytany czy miasto będzie musiało szukać oszczędności, powiedział, że urzędnicy stale obserwują sytuację i starają się dostosować plany wydatków do zakładanych wpływów: - W marcu tego roku wpływy z podatków były mniejsze niż rok temu. Będziemy jednak starać się zrezygnować z jak najmniejszej liczby inwestycji. Możemy np. przełożyć o rok budowę miejskiego targowiska, ale już prac przy wiadukcie w ciągu alei Monte Cassino przełożyć nie możemy. W przypadku wiaduktu czekamy na ostateczne ekspertyzy, ponieważ jeżeli okaże się, że podpory są wystarczająco mocne, to koszt tej inwestycji spadnie do ok. 30 milionów złotych. Mimo to i tak będziemy musieli wnioskować o wsparcie z rezerwy Ministerstwa Infrastruktury.

Piotr Jedliński skomentował także nieoficjalne doniesienia o ewentualnych oszczędnościach kosztem działalności miejskich instytucji kultury oraz obostrzenia obowiązujące w całej Polsce.

Zapowiedział również, że w piątek zostanie podjęta decyzja, czy cmentarz zostanie zamknięty dla odwiedzających. - Zastanawiamy się nad tym, ponieważ autobusy kursujące na cmentarz bywają przepełnione. Trzeba wówczas wzywać policję, aby nakazała opuszczenie pojazdu przez część pasażerów.

Na koniec prezydent Koszalina złożył mieszkańcom wielkanocne życzenia.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Piotrem Jedlińskim