fot. pixabay.com
Zdiagnozowano pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem u osób z woj. zachodniopomorskiego - poinformowała w środę rzeczniczka wojewódzkiego sanepidu. SARS-CoV-2 wykryto dotychczas u 165 osób.

Jak poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan, koronawirusa wykryto u trzech osób z powiatu gryfickiego: starszej kobiety (jest hospitalizowana w szpitalu zakaźnym w Szczecinie) oraz kobiety i mężczyzny w średnim wieku, a także u dwóch osób z powiatu gryfińskiego: kobiety i mężczyzny w średnim wieku.

Zdiagnozowano dotychczas 165 przypadków koronawirusa u osób z Zachodniopomorskiego. Dwie osoby zmarły.

W środę rano sanepid podał informację o ognisku zachorowań na oddziale psychiatrycznym Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu. Kwarantanną objęte są trzy oddziały szpitalne: psychiatryczny – od niedzieli, rehabilitacyjny i kardiologiczny – od wtorku. Od poniedziałku zamknięte zostały dzienny oddział psychiatryczny i poradnia zdrowia psychicznego.

Próbki do badań na obecność koronawirusa pobrano we wtorek od przebywających na objętym kwarantanną oddziale psychiatrycznym 34 osób, w tym czterech z personelu medycznego oraz jednego pacjenta oddziału chorób wewnętrznych.

Wyniki testów w środę potwierdziły chorobę u 15 osób, w tym u dwóch pracowników oddziału psychiatrycznego. Kolejna zakażona osoba z personelu jest hospitalizowana w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie, gdzie trafiła z kwarantanny domowej.

U 11 osób, w tym dwóch pracowników izolowanego oddziału psychiatrycznego, testy dały ujemny wynik. Dziewięciu pacjentów, w tym ten z oddziału chorób wewnętrznych, czeka na wyniki – poinformowała rzeczniczka kołobrzeskiego szpitala Patrycja Głomska.

W czwartek pobrane zostaną próbki do badań na obecność koronawirusa od trzech osób personelu i sześciu pacjentów oddziału kardiologicznego. Na oddziale rehabilitacyjnym, gdzie przebywa 20 pacjentów i trzy osoby z personelu, ta procedura będzie przeprowadzana 14 i 15 kwietnia. Jak podała Głomska, decyzją sanepidu kwarantanna na obu oddziałach potrwa do 21 kwietnia.