fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Bezpośrednie spotkania z najbliższymi w czasie świąt wielkanocnych mogą doprowadzić do rozprzestrzeniania się wirusa i śmierci wielu osób. Kontaktujmy się w tym czasie ze sobą, szczególnie z osobami starszymi, ale zdalnie – zaapelował w czwartek rano w Polskim Radiu minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 - Ogromna prośba i apel o to, by jednak się nie spotykać, żeby ograniczać spotkania. Pozwólmy, by te święta były świętami życia, a nie śmierci. Często takie spotkania mogą doprowadzić do rozprzestrzeniania się tego wirusa i śmierci ludzi, którzy mogliby przeżyć - powiedział Szumowski.

Minister dodał, że jest wiele sposobów na to, by z bliskimi skontaktować się zdalnie i warto tak zrobić, szczególnie w przypadku osób starszych, które potrzebują tego kontaktu najbardziej. - Chrońmy jednak ich przed bezpośrednim kontaktem - zaznaczył.

Szumowski pytany był również o to, czy wybory korespondencyjne stanowią zagrożenie dla listonoszy i wyborców. - Równie dobrze można by zapytać, czy handel zdalny, czyli wszelkie kurierskie przesyłki, jest zagrożeniem, czy nie - odpowiedział.

PAP/ar