Fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Paweł Szewczyk - radny Platformy Obywatelskiej, Jacek Szaran - radny Prawa i Sprawiedliwości, Bożena Hołowienko - Łączy nas Słupsk.

- W radzie miasta powstanie komisja do spraw rozszerzenia granic gminy Słupsk. Mamy już kilku radnych z różnych opcji politycznych, którzy zasiądą w tej komisji. Prace komisji potrwają do końca kadencji. Będziemy analizować jaki mogą być korzyści, które po ewentualnym poszerzeniu granic miasta będą mieli mieszkańcy Słupska i mieszkańcy tych miejscowości, które zostałyby wchłonięte do Słupska - powiedział Paweł Szewczyk.

- Decyzją premiera miasto Słupsk otrzymało z Funduszu Dróg Samorządowych dwa i pół miliona złotych na remont i przebudową dwóch ulic: Małachowskiego i Kniaziewicza. Ich remont był przewidywany od dawna, ale do tej pory miasto nie posiadało na to środków. Dzięki funduszom z rządowego programu przyśpieszą realizacje tych działań - powiedział Jacek Szaran.

- Powinniśmy zadbać o możliwość poszerzenia granic Słupska. To spowodowałoby znaczne zwiększenie wpływów do budżetu. Pani prezydent ma taki pomysł, aby przyłączyć 500 hektarów, które są w okolicach Bierkowa. Jestem za tym, aby powstała komisja, która zajmie się możliwością poszerzenia granic Słupska - powiedziała Bożena Hołowienko.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy ze słupskimi samorządowcami.

jż/iw

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”