Fot. Teatr Tęcza/FB
Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 47 tys. zł z programu ministerialnego „Kultura w sieci”.

- Pomysł na ten spektakl wziął się stąd, że mieliśmy w tym czasie być już po premierze „Śnieżki”, jednak koronawirus i związane z nim obostrzenia spowodowały, że nie mogliśmy wystawić naszego spektaklu - powiedział dyrektor Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” Michał Tramer.

- Jest to nowatorski, multimedialny projekt artystyczny, łączący w sobie elementy słuchowiska, teatru kamishibai i animowanego teledysku. Powstanie w ten sposób, atrakcyjne dla odbiorcy, dzieło o wysokich walorach artystycznych: muzycznych, literackich i plastycznych, oparte na klasycznej baśni i zawierające przesłanie ważne i zrozumiałe dla dzisiejszych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - dodał Michał Tramer.

W ramach projektu powstanie również pakiet pomocy dydaktycznych i zabaw edukacyjnych. Ścieżka dźwiękowa zostanie nagrana w teatrze, w specjalnie zaaranżowanym studio, spełniającym wymogi bezpieczeństwa.

Dodatkowym atutem projektu będą, dostępne do pobrania, zabawki edukacyjne i materiały dydaktyczne. Dzięki nim dzieci będą mogły samodzielnie oraz z pomocą pedagogów lub rodziców, rozwijać wyobraźnię, zdolności plastyczne i muzyczne. Między innymi dostępne będą pliki do karaoke, oraz „otwarte” komiksy, do samodzielnego dokończenia.

jż/iw

Posłuchaj

Michał Tramer