fot. prk24.pl
Przedsiębiorcy, którzy w Słupsku wystawią przed swoim lokalem gastronomicznym ogródek konsumpcyjny, za zajęcie 1 mkw. pasa drogowego dróg publicznych zarządzanych przez miasto zapłacą 1 grosz dziennie. Uchwałę obniżającą dotychczasową stawkę radni podjęli w środę.

Komplet 23 radnych zagłosował w środę podczas zdalnych obrad sesji za uchwałą zmieniającą tę z grudnia 2017 r. w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie 1 mkw. pasa drogowego dróg publicznych, dla których zarządcą jest prezydent miasta Słupska.

Zmiana dotyczy obniżenia pobieranej dziennej opłaty za zajęcie pasa drogowego pod ogródek konsumpcyjny ze stawki 50 groszy na 1 grosz od 1 mkw.

Wykonanie uchwały, która wejdzie w życie po 14 dniach od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego, powierzono prezydentowi Słupska.

Wiceprezydent Słupska Marek Goliński, przedstawiając projekt uchwały, mówił, iż zmniejszenie stawki ma na celu udzielenie pomocy przedsiębiorcom z branży gastronomicznej, których dochody spadły po wprowadzeniu stanu epidemii i związanych z nim obostrzeń.

Komisje finansów i gospodarki komunalnej zaopiniowały projekt uchwały pozytywnie.