fot. Anna Popławska
Uchwałę w tej sprawie jednogłośnie podjęli dziś radni miejscy. 90-procentowa bonifikata będzie obowiązywać do końca września.

W tym sezonie Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie wydał już 12 decyzji dotyczących funkcjonowania tak zwanych ogródków. Są one różnej wielkości - od 4 do 45 m kw. Jak poinformowała podczas dzisiejszej sesji rady miasta dyrektor ZDiT Anna Grabuszyńska, wszyscy przedsiębiorcy będą mieli na nowo przeliczoną stawkę opłat:

- Wstępny koszt zajęcia pasa drogowego przez te ogródki to niecałe szesnaście tysięcy złotych. Po wejściu w życie dzisiejszej uchwały, spadnie on do 1,6 tys. Nowe opłaty naliczać będziemy z urzędu - powiedziała Anna Grabuszyńska.

Właściciele lokali gastronomicznych, którzy wystawią tzw. ogródki w pasie drogowym, będą płacić dziennie 5 gr za m kw., a za ogródki wystawione na terenach należących do miasta opłata wynosić będzie złotówkę plus VAT za miesiąc.

We wrześniu - w zależności od potrzeb przedsiębiorców - miejscy radni zadecydują o ewentualnym przedłużeniu bonifikaty do końca października.

rp/od