fot. iszczecinek.pl
Jeśli projekt zyska akceptację wojewody zachodniopomorskiego, będzie to czwarta linia w powiecie szczecineckim dofinansowana w tym roku w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych.

Dziś radni powiatowi dali zielone światło na złożenie wniosku o dofinansowanie. Zadowoleni są mieszkańcy miejscowości, przez które kursować będzie autobus - m.in. Radacza, z którego trudno dostać się do Bornego Sulinowa: - Nasza miejscowość została odcięta. Nie mamy żadnych połączeń autobusowych. Teraz wszystko może się zmienić.

Zadowolony jest także starosta szczecinecki Krzysztof Lis, bo zgodnie z nowymi wytycznymi związanymi z walką z koronawirusem w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych samorządy otrzymają trzykrotnie większą dopłatę: - Weszła w życie zmiana ustawy. Do tych zawartych już linii transportu publicznego wojewoda w imieniu rządu dopłaci 3 zł. Będziemy mogli podpisać aneks do umowy. Rozmawialiśmy już na ten temat także z przewoźnikiem.

W tym roku wsparcie w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych otrzymały linie łączące Spore, Rakowo i Wojnowo ze stolicą powiatu szczecineckiego.

ms/rż

Posłuchaj

mieszkańcy
Krzysztof Lis, starosta szczecinecki