fot. Jacek Żukowski
W ramach rozluźnienia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, od 18 maja sportowcy wznowili zajęcia w halach z zachowaniem reżimu. W związku z tym zawodnicy Słupskiego Klubu Bokserskiego powrócili do treningów, zachowując przy tym reżim sanitarny.

- Na treningi przychodzi co raz więcej osób – mówi Marek Jędrzejewski, trener słupskiej drużyny. - Szkolenie odbywa się w dwóch salach, a my podzieliliśmy grupy według stopnia zaawansowania poszczególnych zawodników. Myślę, że siedzenie w domu im się już znudziło, stad mamy tak dużo chętnych - oznajmił trener.

- Widać, że dzieje się u nas dużo - dodaje prezes Czarnych, Marek Pałucki. - Mamy akurat grupę raperów, którzy nagrywają teledysk w naszej hali i jak mówią moi podopieczni, lepiej im się trenuje słuchając muzyki. Widać, że energia ich rozpiera i wszyscy z chęcią solidnie trenują.

Obecnie skupiliśmy się na treningu wytrzymałościowym – mówi trener Antoni Pałucki. - Praca nóg, praca rąk, sztanga, ławeczka i przysiady. Na pierwszy rzut oka te ćwiczenia wydają się łatwe, ale robienie przysiadu czy też ćwiczenia z lina nie każdy wytrzymuje. Również trening ze skakanką mogą poprawiać pracę nóg, co jest ważnym elementem podczas walki w ringu.

Po wznowieniu treningów Słupski Klub Bokserski prowadzi ponownie zapisy dzieci i młodzieży do swojej sekcji we wszystkich kategoriach wiekowych.

Zajęcia i zapisy prowadzone są w siedzibie klubu przy ul. Ogrodowej 5, od poniedziałku do piątku od godziny 16 do 18.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Jacka Żukowskiego.

jż/od


Posłuchaj

Pięściarze Energi Czarnych Słupsk powrócili do treningów - Jacek Żukowski