fot. Jacek Żukowski
Na podstawie decyzji wojewody pomorskiego, przez ponad 2 miesiące pomieszczenia dermatologii były zarezerwowane na potrzeby utworzenia oddziału izolacyjno-opiekuńczego dla chorych na COVID-19.

Z powodu trwającej epidemii COVID-19 pacjenci korzystający z leczenia szpitalnego będą musieli podporządkować się określonemu reżimowi sanitarnemu.

- Przed przyjęciem na oddział pacjent będzie musiał zgłosić się na SOR naszego szpitala, gdzie zostanie pobrany wymaz do testu na SARS CoV-2. Jeśli wynik będzie ujemny pacjent będzie mógł przyjść do szpitala na zabieg. Należy pamiętać, że wszyscy pacjenci przebywający w szpitalu zobowiązani są do zakrywania twarzy, noszenia rękawiczek ochronnych oraz zachowania odstępu dwóch metrów od pozostałych osób - mówi Marcin Prusak, rzeczni prasowy słupskiego szpitala. .

W sprawie umówienie się na przyjęcia planowe na oddziale dermatologicznym pacjenci mogą dzwonić pod numer telefonu 59 81 54 253 od poniedziałku do piątku w godz. 9-12. Pacjenci docierający na oddział w przypadkach nagłych przyjmowani są w utworzonej na parterze budynku izbie przyjęć przedplanowych. Personel medyczny dokona rozpoznania i w przypadku decyzji o koniecznym przyjęciu na oddział pacjent zostanie odesłany na SOR do Słupska. Po przyjęciu na SOR i wykonaniu badań w kierunku COVID-19 pacjent trafi na odział dermatologiczny.

Po godz. 15 oraz w weekendy izba przyjęć przeplanowych oddziału dermatologicznego nie pracuje. W takich przypadkach pacjenci w stanach nagłych powinni zgłaszać się na SOR w Słupsku.

Z powodu konieczności utrzymania reżimu sanitarnego, oddział dermatologiczny zmniejszył liczbę przyjmowanych pacjentów do 13.
Wprowadzenie możliwości szerszego dostępu do leczenia szpitalnego nie oznacza, że zostaje zniesiony zakaz odwiedzin pacjentów przebywających w szpitalu. Ten zostaje nada utrzymany do odwołaniu.

jż/ar

Posłuchaj

Marcin Prusak, rzeczni prasowy słupskiego szpitala