mapy.geoportal.gov.pl
O skali popularności mapy świadczy fakt, że od chwili uruchomienia średnio w każdym miesiącu jest umieszczanych w niej około 1248 nowych zagrożeń w 27 kategoriach.

Mieszkańcy naszego województwa chętnie korzystają z tej aplikacji, a to głównie za sprawą anonimowego i prostego sposobu informowania policjantów o problemach i zagrożeniach. Możliwość dodawania zdjęć i komentarzy jest dodatkowym udogodnieniem.

Na mapie umieścili już 39 939 zagrożeń. Najczęściej zgłaszane są przypadki zdarzeń i interwencji tzw. „uciążliwych społecznie”, min. dotyczących: nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwej infrastruktury drogowej, używania środków odurzających, dzikich wysypisk śmieci, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, aktów wandalizmu, żebractwa, kłusownictwa, znęcania się nad zwierzętami, bezdomność, wypalania traw, dzikich kąpielisk.

Pamiętajmy również o tym, że dzięki tej aplikacji możemy również pomagać. W katalogu dostępnych zagrożeń oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób.

Przypominamy także, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Zachodniopomorska Policja/iw