fot. prk24.pl
Dwóch mężczyzn, podając się za pracowników spółdzielni, weszło do mieszkania 77-latki z Sianowa pod pretekstem sprawdzenia wodomierzy. Ukradli seniorce 10 tys. zł oszczędności - poinformowała w środę oficer prasowa koszalińskiej policji komisarz Monika Kosiec.

Jak podała komisarz Kosiec do zdarzenia doszło we wtorek. Z relacji pokrzywdzonej, mieszkanki Sianowa wynikało, że do jej mieszkania przyszli dwaj mężczyźni w wieku około 40-45 lat. Podali się za pracowników spółdzielni, których celem wizyty jest sprawdzenie wodomierzy. Jeden z nich miał poinformować kobietę, że za tę usługę musi ona zapłacić 100 zł.

- Seniorka wyciągając pieniądze z szafki, wskazała oszustom, gdzie trzyma oszczędności. Złodzieje, wykorzystując chwilową nieuwagę 77-latki, ukradli jej oszczędności w kwocie 10 tys. zł - poinformowała komisarz Kosiec.

Koszalińska policja przyjęła od pokrzywdzonej zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa. Apeluje jednocześnie do seniorów o ostrożność.

- Przypominamy, by nie wpuszczać obcych do mieszkania szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni. Należy pamiętać, by poprosić osoby podające się za pracowników instytucji o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, pieczątką i logiem firmy. W przypadku wątpliwości zaleca się kontakt z policją pod nr telefonu 112 - zaznaczyła komisarz Kosiec.