Fot. prk24.pl
Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia i poseł PiS-u, który był gościem porannego „Studia Bałtyk”, uważa że czas pandemii nie jest właściwym okresem do walki politycznej.

- Wczorajsza debata nad wotum zaufania do rządu i jego udzielenie były konieczne. Opozycja realizowała bowiem scenariusz niekończącej się historii składania wotów nieufności wobec poszczególnych ministrów. Przypomnę, że niedawno było wotum nieufności wobec ministra Sasina, a teraz wobec ministra Szumowskiego. Zapowiadane były wota nieufności wobec ministrów Ziobry i Kamińskiego. Słusznie postanowiono więc nadać temu polityczny reset. To powinno przekreślić polityczne spory, bo w tym czasie Polacy nie potrzebują żadnych - walki, awantur i siania defetyzmu. Musimy być skupieni na walce z kryzysem zdrowotnym i jego wpływem na gospodarkę - powiedział Czesław Hoc.

Zdaniem parlamentarzysty, wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego jest nieporozumieniem: - W Europie i na świecie trwa armagedon związany z koronawirusem. Polacy także obawiali się o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Śmierć ponad tysiąca naszych rodaków jest oczywistym dramatem. Jednak w porównaniu do innych krajów - Włoch, Francji, Belgii, Hiszpanii czy Szwecji, sytuacja u nas była i jest zdecydowanie lepsza. Mówienie dziś, że pan minister skazywał Polaków na śmierć to wielkie nieporozumienie.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości został zapytany przez Aleksandrę Kupczyk także o najgorętsze momenty wczorajszej sejmowej debaty nad wotum zaufania wobec rządu premiera Mateusza Morawieckiego, kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy, oraz o kandydaturę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/ar

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Czesławem Hocem