fot. I LO w Koszalinie
8 czerwca w całym kraju rozpocznie się egzamin dojrzałości. Czy koszalińskie szkoły są przygotowane do ich przeprowadzenia?

Wiktor Kamieniarz, dyrektor „Bronka” powiedział, że do egzaminu dojrzałości w jego szkole przystąpi 80 osób: - Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia matur. Mamy maseczki i środki dezynfekujące. Maturzystów będziemy wpuszczać do sal już od godziny 8.00.

Z kolei Elżbieta Mielnikiewicz, dyrektor ZS nr 8 podkreśliła, że „wymogi sanitarne nie sprawiają kłopotów w przeprowadzeniu matur”: - W naszej szkole zdawać maturę będzie 15 osób. Mamy przygotowane maseczki i dozowniki z płynem dezynfekującym. Politechnika Koszalińska zaopatrzyła nas także w przyłbice ochronne.

Bożena Sobkowiak, dyrektor ZS nr 5 zaznaczyła, że przeprowadzenie matur jest dużym wyzwaniem dla nauczycieli: - Musieliśmy przygotować środki ochronne. Mamy nadzieję, że maturzyści zachowają wszystkie procedury. Nauczyciele zostali także odpowiednio przeszkoleni.

Rafał Janus, dyrektor I LO podkreślił, że szkoła jest przygotowana do przeprowadzenia matur: - Apelujemy do młodzieży o przestrzeganie wszelkich wymogów sanitarnych. Robimy wszystko, by uniknąć niepożądanych zachowań.

Więcej w materiale Aleksandry Kupczyk.

Posłuchaj

materiał Aleksandry Kupczyk