sala kina Kryterium (fot. FB)
Otwarte mogą być kina, teatry, filharmonie, audytoria w domach kultury i cyrki. Widzowie, którzy zdecydują się przyjść na film czy spektakl, będą musieli nosić maseczki. Na widowni będzie można wypełnić do 50 procent miejsc.

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego profesor Piotr Gliński powiedział na konferencji prasowej, że decyzja o otwarciu kin czy teatrów należy do ich właścicieli i organizatorów. - Jedni chcą jak najszybciej się otwierać, inni potrzebują czasu - stwierdził szef resortu kultury.

Dziś na filmowe seanse zaprasza już kino Kryterium w Koszalinie. Bałtycki Teatr Dramatyczny zostanie otwarty dla widzów 13 czerwca. Na ten dzień zaplanowano premierę spektaklu muzycznego "Miłość, nostalgia i Rock&Roll".Ponowne otwarcie kin, teatrów i filharmonii to kolejny etap "odmrażania" instytucji kultury po zawieszeniu związanym z koronawirusem.Od ubiegłego weekendu mogą się odbywać koncerty plenerowe. Obowiązuje jednak limit 150 uczestników. Od 18 maja dozwolone są - przy zachowaniu dystansu społecznego - kina plenerowe, plany filmowe, próby, nagrania oraz indywidualne lekcje na uczelniach artystycznych. Wcześniej - od 4 maja mogły wznowić działalność muzea, galerie sztuki, biblioteki, archiwa oraz księgarnie i księgarnie w galeriach handlowych.

Red./IAR/ar