Fot. wikipedia
Choć archiwa pełnią ważną rolę w naszym życiu, to często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo. Dzięki nim wiedza o minionych wydarzeniach staje się pełniejsza i jest na wyciągniecie ręki.

Dziś zaglądamy do Archiwum Państwowego w Koszalinie, by nie tylko dowiedzieć się jakie akta są tam gromadzone, ale także trochę poznać samych archiwistów.

Materiał Katarzyny Kużel

Archiwum Państwowe w Koszalinie przygotowało na Międzynarodowy Tydzień Archiwów serię komiksową dotyczącą pracy archiwisty z wirtualnymi wystawami: "Mamy twoją rodzinę!", "Skarby szczecineckiego archiwum", z wirtualnym spacerem po słupskim oddziale AP, z filmem "Dzień z życia archiwisty", będą mogli także wziąć udział w akcji hashtagowej #ArchiwumTo - #AnArchiveIs oraz w otwartym ArchiQuizie.

Archiwum Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, gromadzi głównie dokumenty diecezji i innych kościelnych osób prawnych w celu udokumentowania szeroko rozumianej działalności Kościoła. Zarówno jego instytucji, stowarzyszeń, wspólnot kościelnych oraz osób fizycznych.

Materiał Arkadiusza Wilmana