Fot. Jacek Żukowski
Piotr Müller, rzecznik rządu oraz słupski poseł Prawa Sprawiedliwości podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Słupska zapewnił, że decyzja w sprawie dokończenia budowy trasy S6 - w tym odcinka z Bożegopola Wielkiego przez Słupsk do Koszalina - zapadnie w najbliższych dniach na posiedzeniu Rady Ministrów.

- Prawdopodobnie we wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów zapadnie decyzja o finansowaniu budowy drogi S6 z budżetu państwa. Chcieliśmy, aby powstała systemie partnerstwa publiczno-prywatnego, ale ze względu na epidemię koronawirusa nie mamy pewności o znalezieniu partnera do tak dużej inwestycji - powiedział rzecznik rządu.

Piotr Müller poinformował, że przetargi na realizację zaplanowanych odcinków dróg zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku.

Na spotkaniu z mieszkańcami Słupska rzecznik rządu podkreślał także, jak ważny jest ponowy wybór Andrzeja Dudy na prezydenta: - Na wybory i system polityczny trzeba patrzeć kompleksowo. Rząd, Sejm i Senat powinny działać wspólnie. Jeśli ktoś spoza Zjednoczonej Prawicy zostałby prezydentem, oznaczałoby to konfliktowanie się przez najbliższe trzy i pół roku.

Piotr Müller wcześniej spotkał się z mieszkańcami Władysławowa, Nowej Wsi Lęborskiej oraz podbytowskiej Lipnicy.

jż/iw/red.

Posłuchaj

Piotr Müller o budowie drogi S6
Piotr Müller o wyborach prezydenckich
Spotkanie Piotra Müllera z mieszkańcami