Fot. UM Słupsk
Była to jedna z ostatnich publicznych dróg gruntowych w tej części miasta. W przyszłym tygodniu rozpoczną się kolejne prace, tym razem na ulicy Zamojskiego.

O zakończonych i planowanych inwestycjach opowiedziała prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

- Podpisaliśmy umowę na przebudowę ulicy Zamojskiego. W praktyce musimy wybudować tę ulicę od nowa, gdyż nigdy nie było tam utwardzonej nawierzchni. Jezdnia zyska nawierzchnię z kostki betonowej, odwodnienie oraz oświetlenie. Jest to droga o długości ok. 130 metrów zapewniająca dojazd do domów jednorodzinnych. Termin wykonania wszystkich prac to 120 dni od zawarcia umowy - powiedziała prezydent Słupska.

Została również wybrana najkorzystniejsza oferta w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowych rozbudowy ulic Banacha, Zauchy i Grechuty. Remont i budowa tych ulic będzie prowadzona w kolejnych etapach przebudowy słupskich ulic. W oparciu o powstałą dokumentację w kolejnych latach zostaną wybudowane drogi stanowiące szkielet komunikacyjny powstającego osiedla Dzielnica Mieszkaniowa Zachód. Wcześniej, w tym roku, ZIM podpisał umowy na projekty utwardzenia ulic Kaczmarskiego i Przybory oraz rozbudowy ulicy Legionów Polskich na odcinku od ulicy Zauchy do ulicy Riedla.

Otwarte zostały oferty w przetargach na przebudowę ulicy Kniaziewicza w Słupsku oraz wykonanie drogi rowerowej wzdłuż alei 3-go Maja i parkingu rowerowego oraz rozbudowa ul. Pileckiego wraz z przebudową alei 3-go Maja w ramach zadania inwestycyjnego Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 - Partnerstwo Gminy Miasto Ustka.

jż/iw

Posłuchaj

Krystyna Danilecka-Wojewodzka