fot. prk24.pl
Rekompensaty za tarczę antyrakietową, to ponad pół miliona złotych na stadion Gryfa Słupsk przy ul. Zielonej oraz dodatkowe środki na szkolenie dzieci i młodzieży.

Podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Słupsku zostały podpisane pierwsze umowy inwestycyjne, na łączną kwotę 533 tysięcy złotych, które obejmują pierwszy etap prac modernizacyjnych stadionu przy ul. Zielonej. W kolejnych latach słupski stadion otrzyma kolejne rządowe pieniądze na drugi etap prac w jeszcze szerszym zakresie.

Oprócz tych inwestycji, w ramach środków z rekompensaty za tarczę antyrakietową Gryf Słupsk otrzyma również środki z programu „Aktywna Akademia” realizowanego przez Akademię Pomorską w Słupsku. Projekt ma na celu intensyfikację rozwoju aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, jako istotnego elementu promocji zdrowego stylu życia.

- Już realizujemy program dzięki środkom przekazanym przez ministerstwo przy współpracy Akademii Pomorskiej. Dzięki temu mamy szerszą ofertę dla dzieci i młodzieży. Możemy prowadzić nie tylko zajęcia sportowe, ale i edukacyjne - powiedział Paweł Kryszałowicz, prezes Gryfa Słupsk.

- Cieszę się, że mój region tak prężnie się rozwija, a środki otrzymywane w ramach dotacji z budżetu państwa są tak dobrze wydatkowane - powiedział podczas spotkania minister Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu.

Wczoraj na stronie internetowej Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupsku zaprezentowano wypracowane wspólnie ze słupskim środowiskiem piłkarskim rozwiązania, które wkrótce będą realizowane na obiekcie. Zadanie „Modernizacja układu funkcjonalnego zagospodarowania terenu stadionu przy ulicy Zielonej w Słupsku” w pierwszym etapie obejmuje budowę nowego wejścia na teren stadionu w postaci wiaty z zapleczem kasowym i bramami oraz remont i przebudowę ogrodzenia.

Powstanie również parterowy pawilon kasowy wraz z zadaszeniem. Pod dachem wiaty będą znajdowały się cztery podwójne bramki wejściowe otwierane ręcznie przez bileterów oraz bezobsługowe wejścia z grzebieniem filtrującym. Przewidziano także oświetlenie ledowe. Projekt spełnia wymogi PZPN w zakresie organizacji imprez masowych.

jż/iw